Nabídka bytů

Byt 609/11
4+kk
109,7 m²
Byt 609/12
4+kk
107,6 m²

Stáhněte si

Booklet

Všechny byty prodány

Naše stránky in.Spira Group

Značka in.Spira Art, pod kterou rozvíjíme tyto developerské projekty od roku 2003 zahrnuje vytvořené nemovitosti v několika městech a v různých typech objektů, od statku, přes maloměšťanský dům v malém městě po činžovní domy v centru Prahy.

Jsme tým sestávající z lidí z několika profesí, který proměňuje volné a nevyužívané prostory v útulné a zajímavé domovy. Vedoucím skupiny je Ing. arch. Karel Veselý, který využívá kreativní přístup a zkušenosti k vidění potenciálu tam, kde ostatní vidí průměrné tradiční řešení.

Značka in.Spira Art, pod kterou rozvíjíme tyto developerské projekty od roku 2003 zahrnuje vytvořené nemovitosti v několika městech a v různých typech objektů, od statku, přes maloměšťanský dům v malém městě po činžovní domy v centru Prahy. Je to příběh výstavby nejen bytů, ale i rekonstrukce fasád, společných chodeb domu, nového výtahu, rekultivace zahrad a mnoho dalšího.

Často je to po dlouhých desetiletích či staletí ta nejvýznamnější proměna domu od jeho postavení, třeba v případě statku v Ďáblicích 250 let, v případě činžovního domu v ulici Čajkovského 85 let. A přestože hledíme na komplementární projev našeho díla v tomto širším měřítku celého bloku domů a charakteru čtvrti, neuniká naší pozornosti ani to nejmenší měřítko – detail. Právě v pojetí celého měřítka – od historických olivových kliček, přes znovu navrácenou kvalitu štuků, teracových podlah, svítidel, repasovaných schodišť a doplňků interiéru společných částí domu až po harmonické dotvoření střešní krajiny domu vikýři a terasami spatřujeme největší radost v naší práci. A obvykle následnou radost sdílí i uživatelé, ať již ti nově příchozí, nebo starousedlíci. O našich předchozích projektech si více přečtete zde.

Náš tým in.Spira se vyznačuje odborníky pokrývajícími celou danou oblast, především obor architektura a stavitelství, právo, realitní činnost. Na projektech pracují stálí řemeslníci v rámci 3 stavebních firem, kteří společně pracují na každém projektu s nutnou precizností, kterou si vyžaduje typ stavební činnosti – rekonstrukce. Na minulých projektech jsme zkombinovali inovativní designové prvky s praktickými řešeními, a vytvořili tak byty, které naplňují potřeby svých obyvatel a zároveň přinášejí i překvapivá architektonická řešení, např. ocelový trapézový plech jako moderní podhled v kombinaci s klasickým dřevěným krovem, nebo prosklené příčky propojující dvě úrovně bytů.

Karel Veselý a Pavel Batěk (v popředí), in.Spira Art

Kromě realizace konkrétních vyprojektovaných představ také nasloucháme klientům a spolupracuje s nimi na vytvoření prostoru, který vyjadřuje jejich individualitu a životní styl. Představuje to flexibilitu a schopnost přizpůsobit se různým požadavkům a potřebám, aby každý výsledek byl jedinečný a osobitý, jako tomu bylo v případě bytu v Čajkovského ulici, kde se v rámci klientské finalizace prostor doplnil o betonové designové panely pro posun vstříc industriálnímu stylu, vč. dveří na pojezdových mechanismech. Klienti se tak mohou stát spolutvůrci nových začátků a nových příběhů prostřednictvím architektury a designu.

Když se ohlédneme do historie, vidíme in.Spira Art u projektu první půdní vestavby v Praze – Holešovicích v r. 2003. V té době nebyla ještě institucializovaná. To přichází o 4 roky později, kdy se utvořila projekční spol. in.Spira Group s.r.o., která navrhovala nejen půdní vestavby a nástavby, ale celou škálu od urbanismu po interiéry a design. V roce 2020 čítá její činnost 695 projektů vč. soutěžních, ty nejzajímavější jsou uvedeny v sekci „projekty“ na webu firmy. Skupina in.Spira Group, jejíž součástí je in.Spira Art se následně rozrostla o vlastní stavební firmu AMA invest s historií od roku 1995. Následné projekty se zpracovávají v rámci skupiny vždy s vlastní subjektivitou.

Závěrem bychom se rádi vrátili k tématu kvality, které je pro nás zásadní. Díky kolegům, ať již současným, nebo i bývalým, se daří růst skupiny. A to s neutuchajícím zápalem do rozvíjení standardů kvality. Odrazem je ohlas našeho působení vč. ocenění titulem „Nominace na titul v soutěži Stavba roku 2010“ za Rodinný dům v Tuchoměřicích bývalého kolegy Ing. Böhma s arch. Ivou Veselou, AMA invest. Stejně tak rodinný dům v Motole, arch. Karla Veselého a Ing. Mirka Jírového se dočkal mnoha uveřejnění. Zkušenosti nasbírané v průběhu těchto let se dále zúročily v nových výstavbách, ve zvládání náročnějších statických a stavebních konstrukcí, nebo ve finalizačních pracích, kde hraje významnou roli detail.