Nabídka bytů

Byt 609/11
4+kk
109,7 m²
Byt 609/12
4+kk
107,6 m²

Stáhněte si

Booklet

Jak jsme podrobně popsali v kapitole „O nás“, rozvíjíme developerské projekty vytvářející nové bytové prostory od roku 2003 v nemovitostech v několika městech a v různých typech objektů, od statku, přes maloměšťanský dům v malém městě po činžovní domy v centru Prahy. Tuto kapitolu o našich předchozích projektech zde uvádíme, protože si myslíme, že reference v delším časovém měřítku jsou tou nejlepší garancí pro klienty současných projektů. Kvalita naší práce je již měřitelná s dvacetiletým odstupem, kdy dávno odezněly obchodní záruky a nemovitosti jsou přesto spokojeně užívány. Vzhledem k nastaveným standardům již v té době, např. používání fasádního systému KEIM, který představuje vysokou kvalitu dlouhodobého chování jednotlivých součástí systému a stálobarevnosti při vyloučení organickými příčinami zaviněných poruch, jako je zařasení, plísně a podobně, je kondice nemovitostí ve výborném stavu s další životností desítek let.

Půdní nástavba v Holešovicích z roku 2003 a u sousedního objektu o dva roky později představuje vytvoření několika bytových jednotek, které nabízejí alternativu k běžné produkci. Méně tradiční prvky, které se v nich objevují, jsou zejména plně přiznané krovy včetně krokví, čehož bylo dosaženo speciální skladbou střešního pláště. I v dalších projektech se používaly zde ověřené skladby konstrukcí, vyvinuté pro půdní vestavby a nástavby a umožňují splnění požárních předpisů a zároveň přiznání celého krovu v přírodním provedení s olejovými bázemi. Společné prostory byly rekonstruované ve vyšším standardu s kamenným obložením, velkoformátovými schránkami, zrcadlem ve vstupním foyer i suchou květinovou výzdobou. Pro největší bytovou jednotku byla vytvořená ozeleněná střecha (střešní zahrada i s drobnými stromy) nad celým dvorním traktem s barem a kinem uprostřed. Je to aktuálně největší nová zelená střecha v Praze nad historickým činžovním domem. Byty pod ní zaznamenávají menší tepelné špičky, což se příjemně projevuje v létě, protože stálým odpařováním vody z mocnosti substrátu zahrady dochází k aktivnímu ochlazování pláště.
Letní využití je zpříjemněno společnou zahradou s mnoha funkčními prvky, oceněnou 2. místem v soutěži o nejlepší dvorek Prahy 7, o kterém natáčela i Česká televize.

Spol. AMA invest, člen skupiny in.Spira Group, stojí za rekonstrukcí a nástavbou bytového domu Na Hřebenkách, který se rozprostírá na Jižních svazích strahovských svahů v sousedství Kinského zahrady. Rekonstrukce všech bytů a nástavby zahrnovala nejen technická řešení, ale i nutnost citlivé památkářské rekonstrukce historických prvků. Kombinace moderního vstupu do prostoru domu a klasických prvorepublikových interiérů zajistila autentickou stopu a atraktivitu. Součástí areálu byla i zahrada ve svahu s větší vodní plochou a umělým vodopádem, který se taktéž obnovil. Zahrada prošla novou výsadbou a novým impulsem jejího aktivního využívání. Letní využití je zpříjemněno společnou zahradou s mnoha funkčními prvky, oceněnou 2. místem v soutěži o nejlepší dvorek Prahy 7, o kterém natáčela i Česká televize.

V období let 2008 – 2014 vznikla celá řada bytů, zejména na Praze 7 a Praze 8. Ve většině případů šlo o vybydlené byty. Využili jsme potenciál historického charakteru domů, ve kterých se nacházely a skloubily moderní a klasické prvky pro vytvoření příjemných prostor. Snažili jsme se, aby naší pozornosti neuniklo ani to nejmenší měřítko – detail. Právě v pojetí celého měřítka – od historických olivových kliček, přes znovunavrácenou kvalitu štuků, teracových podlah, svítidel, repasovaných schodišť a doplňků interiéru společných částí domu až po harmonické dotvoření dispozic bytů spatřujeme největší radost v naší práci.

Výzvou byl historický objekt na adrese Na Splavě 57, Česká Třebová, který je součástí památkové zóny s vlastní zahradou. Dům jsme celkově zrekonstruovali a vytvořili v něm 5 jednotek, včetně podkrovního bytu. Fasáda domu je důsledně opravena dle památkářského záměru s obnovenými detaily, a to i v interiérové části. V přízemí byly 3 jednotky doplněny francouzskými okny vedoucích do soukromých zahrad, v patře vikýři a sdruženými střešními okny. Zahrada domu tedy nabízí soukromou část a společnou. Nechybí altánové posezení u nově zbudovaného jezírka. Voda ze střech se akumuluje pro zálivku a je použita na doplňování okrasného jezírka. Tento princip se pak následně využívá i u dalších projektů.

Následný projekt z roku 2020 rozšířil portfolio o bydlení na statku. Vedly k tomu zkušenosti z projekční a realizační praxe spol. AMA invest s.r.o. a in.Spira Group s.r.o. První vlaštovkou se stal uzavřený areál s celkovou plochou 1.160.000 m2 historické usedlosti v Praze – Ďáblicích. Statek sestává ze tří budov uzavřené historické usedlosti z 18. století. Celkem bylo navrženo 5 bytů. Filozofie projektu je bydlení v historických prostorách s moderními prvky interiéru, vlastní předzahrádkou a dále společným ozeleněným dvorem nabízejícím více aktivit. Areál je uzavřený, tedy vhodný k privátnímu užívání – pro rodiny s dětmi apod. Každý z bytů je navržen jako loftový s vnitřním schodištěm a kontaktem skrze velká okna s přilehlou vlastní zahradou. Statek sestává ze tří budov uzavřené historické usedlosti z 18. století. Jedinečná konfigurace terénu rozprostírá dvůr přes dvě podlaží a některé původní prvky, jako např. vnitřní kamenná cesta či funkční studna dodává statku jedinečnou atmosféru. Fasáda domu byla navržena k důsledné opravě dle památkářského záměru s obnovenými detaily. V areálu jsou k dispozici komory pro každou jednotku, které jsou umístěny v přízemí tzv. „velkého domu“ a dále jako bonus je k dispozici sklep pro archivací vín. Kotelna je plynová s kondenz. kotli. V rámci projektu byl jeden z dokončených domů (jedna jednotka) prodána konečnému vlastníkovi, zbylé dva domy jedinému vlastníkovi, který převzal koncepci a rozšířil ji o další jednotku.

Projekt loftových půdních bytů v ul. Čajkovského 1415/3, Praha 3 z roku 2021 zahrnuje nejen vestavbu do podkroví, ale i celkovou rekonstrukci činžovního domu. Ta zahrnuje kompletní fasády, výstavbu nového bezbariérového výtahu Schindler, kompletní rekonstrukci interiérů domů vč. sklepů a shromažďovací místnosti, infrastrukturu domu, jako jsou plynové rozvody, elektroinstalace, kanalizační stoupací potrubí, slaboproudy a také zahradu. Cílem bylo očistit interiér domu od technologií, a při tom nepoužívat metodu sádrokartonových kapotáží, které sice zakryjí, ale výrazně zmenší prostor. Stejně tak jsme se zaměřili na citlivou rekonstrukci detailů historických prvků, např. nové fládrování a repasi mosazných prvků. Na zahradě jsme vytvořili ve spolupráci s ateliérem K2N nový prostor pro volnočasový pobyt, využít se dá posezení pod pergolou, houpačka, vyvýšené záhony na bylinky, jezírko. To je nové a je opět napájené z podzemní retenční nádrže 8m3 se zachycenou dešťovou vodou.

Souběžně s těmito projekty probíhaly projekty na novostavbách či rekonstrukcí pro třetí osoby v počtu několika set projektů za 20 let činnosti. Na výběr z nich se lze podívat na webu skupiny in.Spira Group „zde“. Společným jmenovatelem na projektech našich či třetích osob je téma kvality, které je pro nás zásadní. Díky patří kolegům, ať již současným, nebo i bývalým, díky kterým se daří růst skupiny. Odrazem je ohlas našeho působení vč. ocenění titulem „Nominace na titul v soutěži Stavba roku 2010“ za Rodinný dům v Tuchoměřicích bývalého kolegy Ing. Böhma s arch. Ivou Veselou, AMA invest.